Modem Nasıl Resetlenir?

Modem arayüzüne erişmekte sorun yaşıyorsanız modemi fabrika ayarlarına döndürmek yani modemi resetlemek isteyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak son derece kolaydır ancak reset işleminden önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Modem Resetleyince Ne Olur?

Modemi resetlediğinizde kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz, ayarlarınız ve servis sağlayıcınız tarafından size verilen bağlantı bilgileri gibi kayıtlar silinecektir. Bu yüzden modeminizi resetlemeden önce mutlaka bu bilgileri bir yere not alın. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız modem arayüzüne erişemeyeceğiniz için diğer bilgileri de kurtarmanız mümkün değildir.

Modem Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? – Modem Nasıl Sıfırlanır?

Modemi resetlemek için cihazın arkasında bir reset düğmesi ya da deliği bulunur. Bu düğme veya deliğe modem ışıkları aynı anda sönüp tekrar yanmaya başlayana kadar basılı tutabilirsiniz. Bu süre modemden modeme değişiklik gösterebilmektedir. Birkaç saniye olabileceği gibi 20 – 30 saniye de olabilir.

Modem Nasıl Resetlenir?

Modem Resetledikten Sonra İnternet Gitti Ne Yapmalıyım?

Modemi resetlediğinizde servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgiler silindiği için internet bağlantınız da kopacaktır. Ancak resetleme işleminden sonra kullanıcı adı ve şifre bilgileri fabrika ayarlarına döndüğü için artık modem arayüzüne erişebilir ve bu bağlantı bilgilerini tekrar girebilirsiniz. Eğer bağlantı bilgilerinizi bilmiyorsanız internet servis sağlayıcınızı arayarak bağlantı bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri

Modem arayüzüne giriş için gerekli olan IP adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgilerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Modeminizi resetledikten sonra bağlantı sorunu yaşıyorsanız yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bağlantı sorununuzu gidermek için mümkün olan en kısa sürede size yardımcı olmaya çalışacağız.