192.168.2.1

Ülkemizdeki modemlerden bazılarının yönetim arayüzüne erişmek için kullanılan IP adreslerinden biri de 192.168.2.1‘dir. AirTies, SMC, Belkin, Siemens gibi markalar örnek gösterilebilir. Bu marka cihazlardan birine sahipseniz modem yönetim arayüzüne erişmek için muhtemelen bu IP adresini kullanmanız gerekmektedir.

192.168.2.1 Giriş

192.168.2.1 modem yönetim arayüzüne giriş yapmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz:

  1. Buraya tıklayın veya tarayıcınızın (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer vs.) adres çubuğuna 192.168.2.1 yazın ve “Enter” tuşuna basın.
  2. Eğer sayfa bulunamadı hatası alıyorsanız girdiğiniz IP adresinin doğru olduğundan emin olmalısınız. IP adreslerinde harf bulunmaz, yalnızca rakam ve noktalardan oluşur ve 192.168.2.l gibi kullanımlar yanlıştır. Her şeyi doğru yapmanıza rağmen hata almaya devam ediyorsanız modeminizin IP adresi 192.168.2.1 değildir. O hâlde modeminizin doğru IP adresini öğrenmek için Modem IP Adresi Nasıl Bulunur? yazımızdan faydalanabilirsiniz.
  3. Giriş ekranına başarıyla ulaştıysanız kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yönetim paneline erişebilirsiniz. Eğer şifrenizi daha önce değiştirmediyseniz varsayılan kullanıcı adı ve şifrelere aşağıdaki listeden modem markanızı seçerek ulaşabilirsiniz. Şifrenizi değiştirdiyseniz varsayılan şifrelerle oturum açmak için modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Modem Nasıl Resetlenir? yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri

Aşağıdaki listeden modeminizin markasını seçtiğinizde yüklenen tablodan modeminize ait varsayılan kullanıcı adı ve şifrelere ulaşabilirsiniz.

192.168.2.1’e Giriş Yapamıyorum

Tüm aşamaları kontrol etmenize rağmen 192.168.2.1 giriş esnasında sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız sorunu çözmek için mümkün olan en kısa sürede yapmanız gerekenler hakkında yorumunuza yanıt vermeye çalışacağız.

192.168.2.1” 6 yorum yapıldı

  1. Modemi resetledim giriş yapmak için admin ve ttnet yazdım parola yanlış hatası alıyorum.

    1. Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri listesini kullanarak doğru kullanıcı adı ve şifre bilgilerine ulaşabilirsiniz.

    1. Anlatımdaki adımları doğru bir şekilde uyguladınız mı? Her şeyi doğru yapmanıza rağmen hata alıyorsanız modeminizin IP adresi 192.168.2.1 değildir. Modem IP Adresi Nasıl Bulunur? yazımızdan faydalanarak modeminizin IP adresini bulabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.